poniedziałek, 8 grudnia 2014

Goblin Keeper: co robić na początku ?
Jak zacząć grę ? Pierwszy dzień - dwa grania, to dobry czas by wziąć pod uwagę kilka kwestii...

  • Rozbudowuj się według propozycji podawanych przez Managera Zadań. Jeśli nie wiesz o co chodzi - wszystkiego się dowiesz dzięki niemu. Jeśli natomiast wiesz już co i jak - nie ma sensu zmieniać kolejności (no, może poza rozwinięciem wcześniej kopalni, by zasoby wydobywały się szybciej już w trakcie robienia kolejnych zadań). Rozwijając nie to co trzeba - będziesz czekać dość długo aż wydobędą się surowce, które mógłbyś dostać jako nagrodę z następujących po sobie zadań.
  • Warto już na początku przemyśleć układ lochu. Przynajmniej mniej-więcej. Nawet, jeśli nie znasz pomieszczeń i gadgetów, które zapewne wpłyną aranżację przestrzenną twojej nory w przyszłości. Na początku uwzględnij takie rzeczy jak położenie magazynów (to na nie często jest dokonywany atak), wielkość kopalni przy złożach (wydobyta ruda gromadzi się do 3 pól od źródła rycia), czy długość drogi do skarbca (złodziej wroga musi ją przejść by wykonać misję szpiegowania. Im dłuższa droga, tym większe prawdopodobieństwo, że złodziejaszek wtopi. Z czasem można będzie ją zredukować dzięki własnym złodziejom i mrocznym).
  • Od razu zabuduj wszystkie przejścia kopalniami. Szkoda marnować % wydobycia, a % badań to tylko 0,5 na pole. Kafelki, których nie zużyjesz natomiast - przeznacz od razu na dobudowanie kolejnych przestrzeni w kopalni.
  • Jeśli jeszcze o tym nie wiesz - budowę komnat, którym pozostało 5 min. do rozwinięcia można zakończyć klikając na "dokończ budowę". Nie są wtedy wymagane talary. Na początku możesz tak zyskać nawet ok. godziny ;)
  • Dostosuj odpowiednio wydobycie - prawdopodobne, że wcale nie musisz zmuszać goblinów, by kopały wszystko na raz, zyskując w ten sposób szybsze wydobycie na pozostawionym do dłubania zasobie. Np. złota wcale nie trzeba ryć od początku. Są sposoby, by zarobić je inaczej (ja np. gram ok 6 dni i mam mniej więcej 100 000 złota !!). Czasem np. wystarczy po prostu wykonać tylko parę zadań, czasem inne myki, które opiszę w przyszłości... (nie mówię tu o kupowaniu za talary zasobów, ale jeśli ktoś chce - też można)
  • Nie potrzebujesz też od razu nie wiadomo jak wielkiej plantacji. Wiele osób popełnia ten błąd i rozwija ją ponad miarę, po czym nie mają co zrobić z żarciem zapychającym magazyny.
  • Jeśli chcesz uzyskać przewagę już na początku - nie wychodź na powierzchnię zanim nie wytrenujesz wszystkich stworów na 10 poziom, poza... oczywiście 3 orkiem. A to dlatego, że warunkiem wyjścia na powierzchnię jest wytrenowanie 3 orków na poziom 2. Oczywiście jest to opcja dla szalonych grinderów, bo wymaga sporo czasu na pozostanie w swego rodzaju letargu i to w momencie, kiedy gra się tak naprawdę rozkręca i chciało by się wyskoczyć już na kolejne etapy jej przebiegu. 
  • Gdy już pojawisz się na powierzchni - stań się tak przyjazny jak tylko się da. Nie pomyl tego jednak z "potulny" ;) Im więcej masz znajomych - tym więcej bonusów dostaniesz w poszczególnych komnatach. Zapoznając nowych znajomych weź pod uwagę ich odległość od twoich lochów i przemyśl, czy dany gracz powinien zostać twoim wsparciem, czy... przyszłą farmą ; )

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz