czwartek, 10 października 2013

Xonotic (note)

Zna ktoś z was tego FPSa ? Właśnie przypadkiem na niego natrafiłem. Do tej pory, jako temat do naGRANIA chodził mi po głowie jedynie Nexuiz, w którego już dawno temu fragowałem radośnie, szczególnie, że jest (był ?) całkiem niezłym, freewareowym remake Quake'a, a ten z kolei królował swego czasu na moim PCcie w przeróżnych pozycjach i trybach, że się tak bezwstydnie wyrażę. Teraz jak się okazuje, ktoś wpadł na pomysł, że projekt Nexuiza warto kontynuować w wersji freeware (płatna pojawiła się na CryEngine 3 swego czasu). Tak więc wątek w open source'owym wydaniu podjęto.

Chodź sama nazwa kontynuacji jakoś mi nie wpada w ucho, filmiki na YT prezentują się całkiem obiecująco. Xonotic może być całkiem niezłą darmową pozycją dla poszukiwaczy naparzanek, które na wysokim skillu potrafią dać całkiem niezłą satysfakcję, wymuszając jednocześnie stosowanie różnych taktyk z możliwością rozegrania wszystkiego w akcjach, jakich nie powstydził by się nawet Magic Johnson w latach świetności ; )

Swoją drogą - jeśli nie wierzysz, że w grze tego typu można grać również taktycznie i widzisz tu jedynie zwykłą łupankę (w którą jednak czasem lubisz zagrać), postaram się nakreślić ci ją, być może w niedalekiej przyszłości w zupełnie innym świetle, a teraz tylko wspomnę, że możesz się mocno mylić ; ) Gracze reprezentujący wysoki deathmatchowy skill w takich "arkadówkach" potrafią sprawić, że gra robi się magicznie emocjonująca i zaczyna polegać na czymś więcej niż tylko dobrym refleksie czy doświadczeniu w wirtualnym oklepywaniu i pruciu do wszystkiego co się rusza, lub już tylko udaje że to robi w skutek nagłej...hmm.... defragmentacji ; )


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz